PŘÍJEM POTRAVY

JAK ZÍSKAT TY SPRÁVNÉ ŽIVINY?

Je potřeba si uvědomit, že kdybychom měli získat 100% denní dávky každého nutného vitamínu a minerálu pro naše tělo, tak bychom museli naší stravu uzpůsobit takovým způsobem, který ne každému může vyhovovat. Ať uděláme cokoli, sníme všechno, co se dá, tak náš organismus funguje velmi jednoduše. Něco do něj „dáme“ a on to zpracuje.

pomeranc

Například vitamin C můžeme získávat z citrusů. A i když k snídani sníme potřebné množství pro 100% denní dávku (např. 2 - 15 pomerančů – dle kvality, čerstvosti, koncentraci, použitých postřiků, životního stylu atd…), vitamín C má tu tendenci se rychle zpracovat a rychle z těla vyloučit. Tedy jeho efektivita bude nakonec velmi malá. Podobně to funguje i s vitamínem B a mnoha dalšími. Tedy ne vždy, když zkonzumujeme 100% denní dávky, znamená, že tělo takové množství přijme.

Proto je potřeba pouvažovat o tom, zdali je naše strava bohatá na Všechny důležité vitamíny a minerály (a to v průběhu celého dne), které ke správnému fungování potřebujeme. Pokud si nejste úplně jistí tím, že je všechno tak, jak má Být, neváhejte se na nás obrátit.

PŘIROZENÁ REDUKCE VÁHY

strava

Mnoho z nás si již položilo otázku, je to vůbec potřeba a pokud ano, tak jak na to? Zkuste malý test, pokud jste žena a okolo pasu naměříte více než 80 cm nebo pokud jste muž a na naměříte okolo pasu více než 94 cm, začněte zvažovat nový životní styl.

RIZIKO – váhání přináší stres a začarovaný kruh
Jelikož nadbývající centimetry v pase souvisí s nezdravým životním stylem a způsobují hromadění nebezpečného viscerálního (vnitřního) tuku a tím vedou k řadě zdravotních rizik, která se nemusejí hned projevit.

ŘEŠENÍ – rozhodnout se pro cestu komplexního přístupu

  • Úprava jídelníčku – i nepatrné změny dokáží zázraky
  • Zařadit pohyb – co tahle začít chodit, třeba na začátek jen 30min 2x týdně
  • Posílit imunitu – při snižování váhy je klíčem k úspěchu
Právě jste se rozhodli a potřebujete radu jak začít? Dejte nám vědět, rádi vás navštívíme i v pohodlí vašeho domova