ZDRAVÁ VÝŽIVA

Jak můžeme chápat pojem ZDRAVÁ VÝŽIVA?

Zkuste si představit naše tělo jako nejluxusnější a nejlepší auto a vězte, že my lidé jsme o mnoho úrovní dál. Když se rozbije auto, musíme mu „zvenčí“ pomoci. Dát novou pneumatiku, vyměnit olej, přelakovat. Bez nás by toto auto nemohlo dál fungovat.

Oproti tomu lidské tělo, funguje plně samostatně. Když se škrábneme, rána se „sama“ zahojí. Když si zlomíme nohu, lékař jí dá do sádry a ona „sama“ sroste. Prostě naše tělo funguje velmi spolehlivě a mnohdy si dělá „samoúdržbu“, aniž bychom do toho měli možnost jakkoli zasáhnout. Postupem času jak stárneme, se naše „samoúdržba“ zpomalí a v mnohých případech přestane i zcela fungovat.

Náš organismus, naše tělo, to je něco tak dokonalého, že trvalo dlouhá léta, než se vůbec podařilo lékařům zjistit, proč, co a jak funguje a dali tomu pevnou písemnou podobu, abychom z jejich objevů mohli čerpat i my obyčejní lidé. Dnes víme, co s chřipkou, angínou, co je virového původu, co bakteriálního a mnoho dalšího. A mimo jiné dnes už i víme, že pokud náš organismus má správně fungovat, musí mít v těle dostatek těch správných živin a mít dostatečnou a kvalitní hydrataci.

Problémem je přístup nás samotných. Když se auto porouchá, dochází olej, voda do ostřikovačů, je prasklá pneumatika atd., tak většinou se o svého mazlíčka postaráme, protože nás stál spoustu peněz. Ale náš život? Byl nám dán. Nemusela zde proběhnout žádná investice. A proto jej bereme jako samozřejmost. A to je obrovská chyba.

CO OVLIVŇUJE NAŠE ZDRAVÍ?

Za správné živiny můžeme považovat kvalitní vodu, dostatek minerálních látek a vitamínů. Spoustu zdraví prospěšných látek je obsaženo v jídle, které denně konzumujeme, ale opět si můžeme říci: Dostává se nám do těla skutečně všech vitamínů a minerálů tak, aby naše tělo fungovalo na 100%? Dodržujeme pitný režim přesně tak, aby našemu tělu vyhovoval? Jak se to dá poznat?

Jednoduše si odpovězme na pár následujících otázek:

teplomer

Stává se Vám, že jste 2x a více do roka nemocní? Stává se Vám, že máte někdy nepříjemné bolesti hlavy, zad, svalů, kloubů? Stává se Vám, že hned po snídani, obědě či večeři, byste si šli lehnout a odpočinout si?

oto vše (a mnohdy i víc) je výsledkem nedostatku vitamínů a minerálů v těle, které dnes a denně potřebujeme. Nedostatek vody se může dokonce projevovat už u 1% ztráty hydratace našeho těla.

Zbavme se těchto problémů a opravdu nastartujme svůj organismus tím správným směrem, posilme vlastní imunitu dostatečným příjmem tekutin, vitamínů a minerálů a zajistěme si maximální vitalitu a zdraví.