ZDRAVÍ, IMUNITA a jak je posílit

Bolest hlavy

Nejspíš každý z nás ví, co to znamená, když nás začne bolet hlava. Jednou se jedná o nepříjemný tlak na spánky, jindy zvýšený tep, který má tendenci rozbít nám celou lebku, někdy nás začne pronásledovat velmi nepříjemná migréna. My v takových případech sáhneme po nějaké tlumící tabletce, nebo ti odolnější z nás se zakousnou a nechají si svou bolest pro sebe a počkají, až bolest hlavy odezní.

Každopádně ani v jednom z uvedených případů se nejedná o nic příjemného a pojďme si říct narovinu, že ani o nic extra vyjímečného. A pravdou je, že každý z nás řeší tuto situaci jinak. Pojďme se ale podívat na to, co všechny tyto stavy může způsobovat a jak jim v tom nejlepším světle předcházet.

Bolest hlavy v jakékoli podobě může vznikat hned z několika uvedených příčin a teď si je některé z nich podrobněji rozebereme.

 

První příčinou je nespavost.

Porucha spánku, noční buzení, špatný spánek a nebo si to pojmenujte jak chcete, jsou častými viníky právě v oblasti bolesti hlavy. Náš organismus je oslabený, oči se nám zavírají a náš mozek jede tak nějak „na sílu“. Vlivů na kvalitu spánku je více a dočtete se o tom v části Spánek a vše kolem něj, ale pro Vaší rychlou informaci můžou hrát významnou roli geopatogenní zóny, které našemu organismu nedovolí si odpočinout a neustále nás udržují bdělí i v době, kdy máme spát. Tím pádem nestíháme správně regenerovat a z toho vzniká právě nespavost a poruchy spánku.

Druhou příčinou je nedostatek vitamínů a minerálů.

Mám osobně ověřeno na spoustě lidech, kteří přísun vitamínů a minerálů neřešili (včetně mé manželky), že se velmi často potýkali s bolestmi hlavy v nejrůznějších podobách a to včetně migrén. Po tom, co začali do stravy doplňovat vhodné přírodní doplňky stravy, netrvalo dlouho a bolesti hlavy byly spíše ojedinělé. Přitom se nedá zcela jasně říct, který minerál, nebo vitamín, by hrál onu klíčovou roli, protože na lidský organismus se v každém ohledu musíme koukat komplexně. Řekněme, že v akutním případě dokáže rychle pomoci přísun kvalitního hořčíku, který hlavně pomáhá s důsledkem, nikoli s příčinou. Zkuste si proto udělat orientační analýzu toho, jak jste na tom s přísunem vitamínů a minerálů podle Vaší skladby stravy. Je pestrá? Je v ní ovoce a zelenina?  Máte ovoce a zeleninu za den 5 porcí a to z různých barevných spekter (okurka, rajče, jablko, hroznové víno, pomeranč, atd.).  Pokud ne, možná zvažte, že by bylo dobré do své stravy něco doplnit.

Třetí příčinou je nepopiratelně STRES.

To je velmi dáno naší dnešní dobou, kdy se všechno musí řešit hned, rychle a kvalitně. To dostává do stresu spousty lidí a ten si pak s sebou z práce odnášejí domů, když by nemuseli. Pro snížení stresu jsou sice také pilulky, ale to je opět pouze řešení důsledku, ale nikoliv příčiny. Skvělá pomoc na snížení stresu je meditace. Dále pak zamyšlení se nad tím, za co všechno jsem v životě vděčný. Hodně pomůže i uvědomění si, že stres, který prožíváme, může být naprosto zbytečný a z naprosté malichernosti.

Toto jsou tři příčiny bolesti hlavy, kterými se zde zabýváme. Ale rozhodně těch příčin může být víc. Tyto tři příčiny jsou ovšem nejčastější.

Jak být nabit energií

Být věčně nabitý, energický, plný chuti do života a pozitivní nálady. Kdo z nás si často a s chutí říká, jaké by to bylo, kdyby dvě hodiny po probuzení nás nebraly mrákoty a chuť spát a po výborném vepřoknedlozelo se situace neopakovala? Proč tomu vlastně tak je?

Před několika měsíci jsem měl stejnou situaci a pocity, které jsou popsány výše. A ani za nic jsem si nedovedl představit, jak je to možné, proč se tak děje a už vůbec mě nenapadlo si říct, jak to změnit. Spíš až náhoda mě přivedla do stavu, který dnes mohu nazvat ENERGICKÝ. Ale popořádku.

V dřívější době jsem se, po ranním budíčku v 5:15 a odchodu do zaměstnání, dostal do stavu, který by se dal nazvat jako Noc oživlých mrtvol. Po snídani v 8 hodin jsem nabral takovou vlnu ospalosti a chuti zalehnout, že jen moje pracovní morálka mě držela na nohou a to ještě s velkou nelibostí. Stejná situace se opakovala téměř po každém obědě a já si jen říkal, že to je z nevyspání. Kafe teklo proudem, občas mixnuté s energy drinkem, ale ať jsem dělal co chtěl, situace se zlepšila vždy jen na chvilku. Nejen že mi srdce bušilo jako o závod, ale po utichnutí kofeinových účinků jsem dostával chuť zalehnout znova. Z práce jsem chodil jak zpráskaný pes a ano, věděl jsem, že pokud chci být aktivní, musím vést aktivní život. Ale… Znáte ten pocit? Měl bych, ale jsem tak unavený, že to nechám na jindy… Jak tedy z toho ven?

Náhodou jsem se jednou uvolil k tomu, že vyzkouším doplňky stravy na čistě přírodní bázi společnosti Nutrilite – Daily a to z toho důvodu, abych posílil svou imunitu proti nemocem a byl zdravý. Tento krok jsem realizoval s určitou dávkou sarkasmu, protože nikdy jsem na multivitaminy nevěřil, nikdy mi nefungovaly a už vůbec mě nebavila jejich konzumace. Ale budiž, dělal jsem to pro sebe – tak znělo mé přesvědčení. Denně jedna tabletka až do poslední. Osobě jsem si žádný rozdíl neuvědomil a tak další balení nebylo potřeba objednávat. Co ale následovalo po týdnu, mě šokovalo. Během používání Daily jsem si nevšiml a nezaznamenal, že únava přes snídani a oběd pomalu utichly, to že jsem nebyl nemocný jsem bral jakože teď NIKDO není nemocný. Ale po týdnu se účinky těchto tobolek vytratily a opět jsem chodil jako zombie. A věřte, že jako první mě napadalo, jak je to možné, že jsem zase tak unavený. Až po dalších dvou týdnech mě napadla spásná myšlenka objednat Daily znovu. Účinek na sebe nenechal dlouho čekat a už po 1.týdnu jsem byl opět pln energie. Nechápal jsem to, ale byl jsem z toho tak nadšený, že jsem se tím začal více zabývat.

Klíčem k dávce takovéto energii je přísun vitamínů a minerálů, které optimalizují správný chod organismu. Není to jen vitamín C, není to jen Omega3, nejsou to jen minerály a mnoho dalšího -> je to všechno dohromady. To vše je v těle třeba a to KAŽDÝ den. Problémem ale je, že v současné době je těchto důležitých látek v běžné stravě velký nedostatek (stačí se podívat na složení jednotlivých výrobků). Když už je naše strava pestrá a složená z přírodních zdrojů, víme, čím naši zemědělci nebo zemědělci v zahraničí, vypěstované plody „ošetřují“? Upřímně za sebe mohu říct, že nemám zdání o postupech, jež se mohou dít, ale jednoznačně mohu říct, že na mne, i přes pestrou stravu, klasické přírodní ingredience z různých obchodních řetězců, nefungovaly. Proto mě tak překvapilo, jak moc efektivní v tomto směru mohou být výživové doplňky. Ale stále je zásadní, jak se tyto výrobky připravují, co se do nich dává jako „přídavek“ a jaká je jejich výsledná efektivita. Po zohlednění všech kritérií jsem si zvolil Nutrilite.

sledujte GeoZdraví na Facebooku
Share This