Toto je velmi důležité si říci, protože dnes se na jevy typu geopatogenních zón (případně dračí žíla nebo také dráždivé zóny) příliš nehledí, ale jejich negativní dopad je zde odnepaměti. Každopádně jakmile jednou postavíte dům a zavážete se k mnohaletému placení hypotéky, je pak velmi složité dům přestavět a vyhnout se tak tomuto negativnímu prostředí, nebo dokonce v krajních případech se rozhodnout i k tomu dům opustit. A popravdě, kdo by chtěl něco měnit, když dalo takovou práci dům do současné podoby dostat?
Právě proto je velmi vhodné řešit měření geopatogenních zón na pozemku ještě před výstavbou domu. Nejednou se mi stalo, žestačilo projekt domu posunout např. jen o 4 metry jinam, otočit dispozice domu nebo jen navrhnout jiné umístění ložnice v rámci projektu a prostředí domu najednou mělo skvělé parametry k výborné relaxaci a spánku. Ušetříte tak spoustu času s řešením důvodů, proč nemůžete spát, jste vyčerpaní, bolí Vás hlava a podobně. A hlavně tím ochráníte zdraví své, svých blízkých, dětí a vůbec všech, kteří se v domě budou pohybovat.
Dříve bylo naprosto běžným zvykem, že než se postavil dům, byl pozemek podroben nejrůznějšími způsoby kontroly toho, kde dům opravdu postavit. Toto se dělalo jedině proto, že naši předci moc dobře věděli o negativním dopadu dráždivých geopatogenních zón a znali jejich důsledky.
Jednou z metod hlavně v Evropě bylo to, že se na pozemek nahnal dobytek a tehdejší obyvatelé sledovali, kde se dobytek usídlil k odpočinku. Dobytek se poté z místa odehnal na pastvu a zde se pak postavilo požadované stavení. Zvířata mají totiž přirozený cit pro to, kde ze země vyvěrají právě dráždivé zóny známé jako dračí žíly, nebo geopatogenních zóny.
Další metodou bylo přizvání proutkařů na pozemek, kteří měli ověřit vhodné umístění domu tak, aby dům nebyl vystavěn v oblasti negativního dopadu dračích žil. V dřívějších dobách ve staré Číně, byl dokonce zdokumentován zákon o tom (cca 2.000 let př.n.l.), že než se stavení postaví, musí na pozemku proběhnout kontrola vlivu geopatogenních zón a teprve na jejím základu se určovala přesná poloha domu, rozvržení místností a podobně.
Dnes je téměř nemožné si např. na pozemek 1.000 m2 nahnat stádo dobytka k pastvě někde uprostřed rodinné zástavby. Jedinou reálnou možností, jak si ověřit pozemek tak zůstává měření sensibilním proutkařem.
Přečtěte si o této problematice více ZDE a pokud máte vnitřní pocit, že ve Vašem životě je nějaký problém, a nebo jen cítíte potřebu mít jistotu a klid, neváhejte si pozemek či domácnost zkontrolovat.